Sędzią Głównym zawodów zostaje Jacek Kolendowicz – witamy na pokładzie

Mamy dla Was dobrą wiadomość! Sędzią Głównym naszych zawodów SZCZUPAK CUP Moran Powidz 2018 będzie Jacek Kolendowicz, osoba której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać!? Cieszymy się bardzo z tego faktu mając nadzieję, że i dla Was jest to ważny news! Korzystając z okazji informujemy, że zostały ostatnie wolne miejsca na liście startowej!

Dla osób mniej wtajemniczonych krótka notka biograficzna naszego Sędziego Głównego, Jacek Kolendowicz – od 1997 roku redaktor naczelny Świata Spinningu, a od 2000 roku dyrektor generalny i redaktor naczelny Wędkarskiego Świata. Publicysta prasy wędkarskiej od 1992 roku – ma na swym koncie ponad 700 publikacji. Autor wydanych w kilku krajach książek „Wędkarstwo spinningowe” i „Wędkarstwo gruntowe (cz. 1 i 2)”, „Wędkarstwo morskie”, „Poradnik wędkarza. Spinning” oraz „Wędkarstwo bez tajemnic”. Reżyser, scenarzysta i realizator filmów o tematyce wędkarskiej.

Przez prawie 25 lat uprawiał wędkarstwo wyczynowe, najpierw spławik, potem spinning. Drużynowy wicemistrz Polski juniorów w spławiku, trzykrotny (z rzędu) indywidualny spinningowy mistrz Polski, klubowy spinningowy mistrz Polski. Czterokrotnie z rzędu zwyciężał w ogólnopolskiej klasyfikacji spinningowej Wędkarz Roku. Były członek spinningowej kadry narodowej, a następnie jej trener.

Przez kilka lat prowadził wykłady z wędkarskiej turystyki kwalifikowanej na AWF. Od czasu do czasu uczestniczy jako przewodnik wędkarski w wyprawach na szwedzkie szkiery i norweskie fiordy. Pasjonuje go śledzenie za pomocą urządzeń elektronicznych ryb w dużych jeziorach oraz w morzu. Łowił monstrualne jesiotry i łososie pacyficzne w Kanadzie, potężne dorsze, czarniaki i rekiny w północnym Atlantyku oraz grube szczupaki, sandacze, pstrągi, palie i lipienie w Skandynawii. Jednak najlepiej czuje się brodząc w wartkim nurcie Sanu i łowiąc delikatnym spinningiem lub muchówką brzany, klenie, świnki oraz pstrągi i lipienie.

Fot. wedkarskiswiat.pl